Amikor fellépünk a médiában mi is, azaz erről a kezdeményezésről kérdeznek bennünket, akkor mindig kicsit átgondoljuk önmagunkat: jelesül most arra kereste a választ a Kossuth Rádió Napközben című műsora, hogy miként védhet (saját) jogokat a civil, például mi is.
A legfontosabb két eleme az internetdetektívek által (föl)vállalt tevékenységnek - ez különben a műsorban is elhangzik majd -, hogy:
- 1.) Újságírókként mi a tájékozódásban és a tájékoztatásban szerzett tapasztalatunkkal tudunk segíteni. Utóbbinak akkor nagyobb a szerepe, ha igazi hírverést akarunk, hiszen - lévén szakmabeliek - a fogadó médiumra szabjuk a konkrét eset “ajánlóját”, hogy szakzsargonban fogalmazzunk.
2.) Leszámoltunk azzal a szakmai (ál)kényszerrel, hogy minden esetben a sztorit keressük: nekünk az az elsődleges, hogy megoldódjon azoknak az ügye, akik hozzánk fordulnak. (Meggyőződésünk, hogy akkor is meg lehet írni bármit, ha nem vesszük semmibe az emberi méltóságot és a hozzánk forduló panaszos érdekeit - legfeljebb kissé többet kell dolgozni a témán!)
Akit bővebben érdekel, hogy mi is hangzott el a Kossuth Rádió Napközben című műsorában, az meghallgathatja:
Utolsó kommentek